Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: W.D.
Sro Mar 14, 2018 10:07 am
Zmiany w zbiorze
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 11:30 pm   Zmiany w zbiorze

Każdy, kto przyczynił się do rozbudowy zbioru (powiększenia stanu posiadanych publikacji), może (jeśli i kiedy tylko uzna za stosowne) napisać w tym wątku, na czym polegał jego udział. Sam też będę (od tej pory) krótko informował o (najistotniejszych) swoich i cudzych operacjach na plikach, także tych wykonywanych przez osoby, które chcą pozostać anonimowe (w skrócie będę je określał jako "anonimowych użytkowników").
Ma to znaczenie, bo np. z niektórych skanów np. usunąłem notki (dodane przeze mnie bez pytania o zgodę) informujące o autorze skanu, pozostawiając tylko adres strony "autonomu".

Książki M. Mazura (wersje "tiff"): Cybernetyczna teoria układów samodzielnych, Cybernetyka a zarządzanie, Historia naturalna polskiego naukowca, Jakościowa teoria informacji (skan tej książki był niekompletny; doskanowałem brakujące strony) zostały zeskanowane przez mirruska. Na stanie wprawdzie mam skany kserokopii tych książek, ale wersje, jakie przesłał mi mirrusek, są lepszej jakości i dlatego właśnie je pozostawiłem w zbiorze, a zeskanowane przez siebie usunąłem. Skompresowałem i rozdzieliłem strony, aby łatwo było przeskakiwać z jednej strony na inną. Usunąłem notkę o autorstwie skanów.

"Badanie układów samodzielnych..." przesłał mi p. Maciej Węgrzyn. Usunąłem notkę o tym, że to on jest autorem skanu i również rozdzieliłem strony.

"Sytuacje konfliktowe w procesie produkcji" (przesłane mi przez p. Macieja Węgrzyna). Usunąłem dopisek o autorstwie skanu. Rozdzieliłem strony.

"Zagadnienie minimalnego autonomu. Przejście od systemów..." (od p. Macieja Węgrzyna). Usunąłem dopisek o autorstwie skanu. Rozdzieliłem strony.

"Świadome działanie jako rozwiązanie problemu optymalizacyjnego" (tiff) (i jeszcze inne, o czym napiszę) otrzymałem od anonimowego użytkownika. Natomiast wersje pdf-ocr i doc tego pliku otrzymałem od innego anonimowego użytkownika.


[ Dodano: Lip 31, 2015 ]
Wpisy przeniesione z usuniętego wątku założonego dn. Sob Kwi 13, 2013 5:17 pm: "W numerze 16/2012 czasopisma "The Peculiarity of Man" ukazał się artykuł Maćka Węgrzyna pt. "Cybernetyczne przyczyny powstawania konfliktów w ramach cywilizacji europejskiej". Pod tym postem dodał swój wpis (Sob Wrz 14, 2013 10:55 am) użytkownik krzysztof pytając: "a gdzie mogę znaleźć ten artykuł?".

[ Dodano: Lip 31, 2015 ]
Wpis przeniesiony z usuniętego wątku założonego dn. Czw Sty 02, 2014 7:03 pm. Tytuł wątku: "Uogólniona jakościowa teoria informacji w zastosowaniu do wybranych zagadnień filozoficznych".
Pan Kossecki poinformował mnie, że "przed Świętami ukazała się nowa książka (...) mgr Grzegorza Dorobka (...) http://books.google.pl/bo...page&q&f=false.

Książka ta znajduje się też w zbiorze "autonomu".
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 3:58 pm   

Dodałem wersję OCR tekstu "Poznajcie samych siebie. Z filozofii charakteru narodowego" (Piotrowski R.) oraz "odchudzoną" wersję TIFF tegoż tekstu. Obie otrzymałem od anonimowego użytkownika.
Ten sam użytkownik przesłał mi też te publikacje: "Cybernetyka" oraz "Podstawy cybernetycznej teorii myślenia". Obie autorstwa M.M. Podzieliłem je na pojedyncze strony, skompresowałem i dodałem do zbioru.
Linki do podanych tytułów na stronie "Publikacje".
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sro Lis 05, 2014 5:54 pm   

Kilka tygodni temu (przepraszam, że dopiero teraz o tym informuję) dodałem do zbioru (po drobnej obróbce) cztery nowe pozycje:
teoria_informacji_a_metrologia-tiff.pdf
sprzezenie_zwrotne_w_cybernetyce_i_automatyce-tiff.pdf
cybernetyczne_zagadnienia_przebiegu_zycia-tiff.pdf
cybernetyczne_zagadnienia_myslenia-tiff.pdf.

Otrzymałem je od p. Sylwestra Prusia.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 7:26 am   

Utworzyłem i dodałem dziś wersję .doc książki Mariana Mazura "Tajemnice charakteru czyli poznaj samego siebie", a kilka dni/tygodni temu (nie pamiętam już kiedy dokładnie) rozdzieliłem podwójne strony w książce "Poszukiwanie golema. O cybernetyce i cybernetykach" i nową wersję pliku wgrałem na serwer. Zdjęcia, schematy itp. przeniosłem na koniec, aby zachowana została możliwość łatwego przeskakiwania ze strony na stronę w oparciu o numerację (przy pomocy skrótu klawiszowego). Brakujące strony zostaną uzupełnione.

[ Dodano: Czw Lip 02, 2015 1:45 pm ]
Dodałem też wersję html "Tajemnic..."
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 10:44 am   

Dodałem wersję html dwóch artykułów M.M. Ich tytuły: "Zagadnienie prawdy w nauce" oraz "Świadome działanie jako rozwiązanie problemu optymalizacyjnego".

[ Dodano: Nie Lip 05, 2015 2:54 pm ]
"404 Not Found"? Już nie. Właśnie wgrałem "Zagadnienie prawdy w nauce". Wczoraj zapomniałem tego zrobić.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 2:03 pm   

Dodałem wersję html artykułu M. Mazura: "Modelowanie cybernetyczne i jego przydatność w modelowaniu procesu dydaktycznego".
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sro Lip 15, 2015 1:08 pm   

Dodałem do zbioru "500 zagadek cybernetycznych" Marka Dudy i Stefana Forlicza.
Brak rozdziału (pięćdziesiątego) oraz spisu książek zatytułowanego: "Książki popularnonaukowe z dziedziny cybernetyki". Zostaną doskanowane i dodane.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sro Lip 15, 2015 1:26 pm   

Wgrałem na serwer (bodajże wczoraj) najnowszą wersję plików tekstowych zawierających "Cybernetykę i charakter" (.doc i .ocr).
Za kilka dni powinienem ostatecznie zakończyć porównywanie wersji tekstowej tej książki ze skanami.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Lip 16, 2015 7:48 am   

Dzięki uprzejmości p. Leszka Rydzaka zbiór powiększył się o publikację jego autorstwa. Jej tytuł to: "Sterowanie systemem rynek".
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 4:40 pm   

Nowy tekst trafił do zbioru. Jego tytuł to: "Zbiór pojęć cybernetyki ogólnej" autorstwa Roberta Piotrowskiego. Plik otrzymałem od anonimowego użytkownika.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 1:46 pm   

Dzięki p. Mateuszowi Dobrzańskiemu zbiór wzbogacił się o książkę Norberta Wienera "Cybernetyka, czyli sterowanie i komunikacja w zwierzęciu i maszynie".

Podwójne strony zostaną wkrótce rozdzielone. O dodaniu nowej wersji pliku poinformuję w tym wątku.

[ Dodano: Wto Lip 21, 2015 6:37 am ]
Rozdzieliłem strony. Nowa wersja pliku została dodana.
Brakuje dwóch stron. Zostaną uzupełnione.

[ Dodano: Pią Lip 24, 2015 10:29 am ]
Brakujące strony zostały dodane.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 10:10 am   

Dzięki uprzejmości p. Macieja Węgrzyna i za zgodą autora do zbioru została dodana nowa książka: "Energia i informacja" (Mariana Głowackiego).
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Lis 19, 2015 5:38 pm   

Nowy tekst w zbiorze: "Informacja - kod wolnomularstwa". Autor: Mariusz Żabiński (kontakt do autora na podstronie "Kontakty").
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 11:44 am   

Do zbioru została dodana (za zgodą autora) nowa książka (skan otrzymałem od p. Macieja Węgrzyna). Tytuł książki to: "Rak - nowotwory a choroby nowotworowe".
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sro Sty 06, 2016 12:16 pm   

Nowe teksty autorstwa Macieja Węgrzyna. Otrzymałem je od samego autora. Ich tytuły:
Cybernetyka - gender
Cybernetyka nowego życia - podróż po nowe życie (z feremonami na początku)
Cybernetyka w ergonomii - zasady organizowania stanowisk pracy
Cybernetyka sukcesu - podstawy skutecznego działania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group